29.08.2023.

No 27. augustā – Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 20 Latvijas pilsētās vai to apkārtnē tiks atklāti kopumā 430 orientēšanās kontrolpunkti un sākts #BeActive izaicinājums. Arī Ozolniekos ir izveidots viens no poligoniem, kura kartes var saņemt Ozolnieku Sporta skolā no 8:00 līdz 21:00, bet starts/finišs ir pie skolas ēkas ieejas.

Ikviens iedzīvotājs sev izdevīgā laikā un vietā aicināts doties pastaigā, skrējienā vai braukt ar velosipēdu, meklējot kontrolpunktus un pavadot laiku aktīvā atpūtā, vienlaikus rūpējoties arī par savu veselību. Izaicinājuma noslēgumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties izlozē par balvām, ja līdz oktobra beigām būs veiktas vismaz 5 distances, atzīmējoties ne mazāk kā 7 kontrolpunktos katrā (vairāk informācijas – izaicinājuma nolikumā).

Dalība izaicinājumā ir bez maksas, reģistrējoties: www.beactive.lv/takas.

“Mūsu dzīvesveida dēļ pēdējās desmitgadēs fiziskās aktivitātes ir nepietiekamas. Taču Latvijai ir unikāla iespēja visos gadalaikos kā sporta zāli izmantot dabu un apkārtējo vidi. #BeActive izaicinājums veidots tā, lai iedzīvotājiem visos Latvijas reģionos dotu iespēju un motivāciju būt aktīvākiem. Arī prasme orientēties, ko izaicinājumā var apgūt, noderēs ikdienā,” uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

#BeActive izaicinājuma kontrolpunkti izvietoti Alūksnē, Baldonē, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā (Ozolniekos), Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, divās vietās Rīgā – Baložos un Mežaparkā, Saldū, Saulkrastos, Siguldā, Smiltenē, Talsos, Tukumā un Valmierā (skatīt interaktīvo karti). Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, izmantojot Qrenteerings lietotni (lejuplādējama AppStore, GooglePlay). Distanču kartes ar kontrolpunktiem lejuplādējamas gan elektroniski, gan pieejamas drukātā formātā katrā no izaicinājuma vietām – informācija par to atrodama: www.beactive.lv/takas. Izaicinājumā var piedalīties individuāli vai komandā.

Katrā teritorijā izvietoti 20 un vairāk kontrolpunkti, dalībniekiem ir iespēja veikt izvēles vai tā dēvēto pavēles distanci. Lai piedalītos balvu izlozē, dalībnieki:

Izvēles distancē paši izvēlas kontrolpunktu meklēšanas secību un atrod ne mazāk kā 7 no poligonā izvietotajiem kontrolpunktiem,
Pavēles distancē katra poligona kartē izvietoti kontrolpunkti jāatrod organizatora norādītajā kontrolpunktu meklēšanas secībā.
Kontrolpunktos būs iespēja atbildēt arī uz izzinošiem jautājumiem par dabu, sportu un vēsturi. Ar saviem iespaidiem, piedaloties izaicinājumā, dalībnieki aicināti dalīties Instagram platformā, atzīmējot @lsfp.lv profilu un pievienojot mirkļbirkas: #BeActive #BeActiveLatvia.

Izaicinājuma noslēgumā tiks izlozētas divas galvenās balvas 500 eiro vērtībā katra – individuālajā un komandu kategorijā. Papildus būs iespēja laimēt arī veicināšanas balvas. Detalizēti ar noteikumiem aicinām iepazīties mājas lapā.