01.07.2021.

25.jūlijā norisinājās ghettoflorbola turnīrs Ozolnieku novada svētku ietvaros. Komandas tika sadalītasčetrās kategorijās. Diena iesākās ar jauniešu spēlēm u12 grupā, kur drīkstējapiedalīties visi kam nav vairāk par 12 gadiem. Kā nākamie bija u15 grupa, tadsekoja tautas grupa, kurā spēlēja visi, bez iepriekšējas pieredzes Latvijasčempionātos, un Elites grupa, kurā tiek demonstrēts augstākais sniegums.

              U12grupā pieteicās sešas komandas, visas tika saliktas vienā apakšgrupā, kaskatrai komandai garantēja piecas spēles pirms izslēgšanas spēlēm. Šajā grupātika piedzīvots liels veiksmes stāsts un varonība saņemties. Komanda, kuraapakšgrupā zaudēja visas piecas spēles ar kopēju vārtu attiecību vieni iemestiun deviņi ielaisti vārti, ar pilnīgu nolemtības un vilšanās sajūtu, tikauzmundrināti ar pareizajiem vārdiem no trenera puses, kas pilnībā izmainīja šokomandu. Runa ir par komandu ar nosaukumu “Pērkons”, viņi izslēgšanas spēlessāka ar spēli pret apakšgrupas trešo vietu, šīs spēles uzvarētāji nodrošinājatikšanu labāko četriniekā. Spēle iesākās pagalam neveiksmīgi un viss liecinājapar bezcerīgu zaudējumu, bet pie rezultāta 0:2, kad vēl bija jāspēlē nieka 30sekundes, komanda “Pērkons” izdarīja neticamo un spēja gūt divus vārtus, laipamatlaikā nospēlētu neizšķirti 2:2, kas deva vēl iespēju tikt nākamajā kārtā.Lai noskaidrotu uzvarētāju tika izpildīti metieni pa tukšiem vārtiem no otraslaukuma puses. Veiksmīgāki izrādījās tieši komanda “Pērkons” uzvarot šo spēliun tiekot labāko četriniekā. Bet ar to viss pārsteigums vēl nebeidzās, jokomanda “Pērkons” uzvarēja arī pusfinālā un tika lielajā finālā. Finālā visispēki un emocijas bija izsmeltas un pārliecinoša uzvara komandai “Jenoti”, kuritriumfēja ar rezultātu 7:0. Tātad pirmo vietu izcīnīja komanda “Jenoti”, otrajāvietā komanda “Pērkons” un trešo vietu izcīnīja komanda “Karstie kartupeļi”.

              U15grupā pieteicās četras komandas un tika izspēlēti divi spēļu apļi, lainodrošinātu, katrai komandai septiņas spēles. Komandas “Palika pāri” un “Oži”demonstrēja labu florbolu un ieņēma grupā pirmo un otro vietu, bet tad vissmainījās pusfinālos. Grupā izcīnītā pirmā vieta nozīmēja, ka komandai jāspēlēbūs pret ceturtās vietas īpašnieci, un negaidīti uzvaru ar rezultātu 0:3izcīnīja ceturtās vietas īpašniece komanda “Čuvaki”, un pārsteigums arī otrāpusfinālā, kurā otrās vietas īpašniece komanda “Oži” zaudēja trešās vietasīpašniecei “123.Man nav draugu” ar rezultātu 0:4. Tātad izteiktie favorītispēlēja par bronzu. Trešo vietu izcīnīja komanda “Palika pāri”, otro vietukomanda “123.man nav draugu” un pirmie komanda “Čuvaki”.

              Tautasgrupā piedalījās astoņas komandas, kuras tika sadalītas divās grupās pa četrām.Spēles bija spraigas un līdzvērtīgas. Trešo vietu izcīnīja komanda “Milagro saPasko” , otrie “Oži” un pirmie komanda “Čiuļi”.

              Elitēpiedalījās sešas komandas, visas saliktas vienā apakšgrupā nodrošinot katraikomandai sešas spēles. Elites grupā ļoti izteikti bija novērojamas komanduuzsvars uz taktiku, pārdomāta katra kustība ar negaidītiem un straujiem metieniempa vārtiem, kas padarīja šo grupu acīm baudāmu un pilnu spriedzes, jo spēlesbija ļoti līdzvērtīgas, kur katra kļūda varēja izšķirt spēles uzvarētāju. Ļotiizteikti labāku spēli demonstrēja trīs komandas, un bija skaidrs, ja izpalikslieli pārsteigumi tad arī šīs komandas sadalīs vietas uz goda pjedestāla. Tāsbija komandas “Fraijeri”, “Kas ir čiuļi?!” un “Fāteri”. Grupā pirmo vietuuzvarot četrās spēlēs un ar vienu neizšķirtu ierindojās komanda “Fāteri”. Kāotrie ar četrām uzvarām un zaudējumu ierindojās komanda “Fraijeri” un trešiekomanda “Kas ir čiuļi?!” ar trīs uzvarām un diviem zaudējumiem, kurus cietatieši pret iepriekš pieminētajām komandām. Pārsteigumi izpalika un šīš komandasarī ieņēma pirmās trīs vietas, tikai savādākā secībā. Komanda “Kas ir čiuļi?!”pusfinālā ar 6:0 uzvarēja komandu “Fraijeri” reabilitējoties par zaudējumugrupā un tiekot finālā, kur bija jātiekas ar komandu “Fāteri”. Spēlē par trešovietu pārliecinoši nospēlēja “Fraijeri” un izcīnīja bronzas godalgas.Dramatisks izvērtās fināls, kur spēles pēdējā sekundē no laukuma tālākā sūra arneticami precīzu metienu uzvaru izcīnīja komanda “Kas ir čiuļi?!”, otrajā vietāatstājot komandu “Fāteri”.

Ozolnieku Sporta skolas florbola treneris

Edgars Janovičs 

Galerija